6 przyczyn dobrej kondycji twojej strony

Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których strony internetowe muszą być utrzymywane. Twoja strona internetowa jest profilem Twojej firmy w sieci, który pomaga w przekształceniu odwiedzającego Twoją stronę w klienta. Niezbędne jest więc dbanie o dobrą kondycję witryny.

Strony internetowe narażone są na cyberprzestępstwa, takie jak phishing, spamowanie, rozprzestrzenianie wirusów. Aby uporać się z tymi zachowaniami powinno się zlecić opiekę nad witryną firmie.

6 przyczyn dobrej kondycji twojej strony

1. Ruch na stronie internetowej:

Aby zrozumieć popularność Twojej strony, konieczne jest przeanalizowanie ruchu na stronie. Ruch na stronie odnosi się do codziennych odwiedzin witryny z różnych źródeł. Ten raport zawiera dogłębną analizę stron witryny - które są bardziej popularne, a także informacje o źródłach, z których są odwiedzane. W oparciu o te raporty strona internetowa może zostać odnowiona, zapewniając trafną promocję strony.

2. Walidacja linków:

Walidacja linków polega na sprawdzeniu wszystkich linków na Twojej stronie internetowej, upewniając się, że wszystkie one są w dobrym stanie. Posiadanie martwych linków robi złe wrażenie na Twojej stronie.

3. Rewizja treści:

Zawartość każdej strony internetowej jest regularnie aktualizowana w zależności od branży i różnorodności odwiedzających. Firma musi wprowadzić te zmiany, aby nie wprowadzać swoich klientów w błąd.

4. Optymalizacja obrazów:

Obrazy czynią strony internetowe bardziej atrakcyjnymi. Ważne jest aby pliki graficzne nie wydłużały czasu ładowania się strony. W tym celu należy przeprowadzić ich optymalizację, która zmniejszy ich rozmiar - nie rozmiar optyczny ale "ciężar" wyrażony w kB (kilobajtach).

5. Kopie zapasowe

Strony internetowe są bogate w treści i ulegają zmianom poprzez dodawanie nowych treści, zmienianie ich itp. Strony te powinny posiadać mechanizm, za pomocą którego stare treści są archiwizowane i są dostępne na żądanie. Strony te posiadają ogromną bazę danych, którą należy odpowiednio zarządzać i zabezpieczać. Jednak w tym przypadku wymagane są osoby specjalizujące się w prowadzeniu baz danych. Jest to bardzo istotny i czasochłonny profil pracy związany z utrzymaniem strony internetowej.

6. Bezpieczeństwo

Podstawowa czynność po zbudowaniu witryny to jej zabezpieczenie przed atakami i wirusami. Powinno się monitorować i skanować przestrzeń dyskową serwera - pliki- w trakcie użytkowania witryny a także sprawdzać raporty zapory ogniowej i przeciwdziałać w razie potrzeby.

Podsumowanie

Celem każdego programu utrzymania strony internetowej firmy jest utrzymanie atrakcyjnej i aktualnej strony internetowej oraz przyciągnięcie i zatrzymanie odwiedzających. Utrzymanie strony internetowej firmy to pełnoetatowa i wysoce odpowiedzialna praca, szczególnie w przypadku stron internetowych, które mają stale zmieniającą się treść.

Masz pytania?

Pogadajmy

biuro@computart.pl793 031 771
closechevron-downbars