Nie oceniaj książki po okładce. Czy na pewno?

Ktoś kiedyś powiedział, że "nie można oceniać książki po okładce", ale domyślam się, że było tak zanim światowa sieć zmieniła sposób, w jaki wszyscy zaczęli wchłaniać informacje.
Faktem jest, że w naszych czasach, nawet w księgarni, książki z nudnymi okładkami nigdy nie zostaną sprzedane. Konkurencja jest tak zacięta, kolory i design okładek książek są tak sprytne, że jeśli okładka nie wyróżnia się z tłumu, książka nie ma szans na zakup.

Teraz możesz pomnożyć ten scenariusz setki tysięcy razy, jeśli mówisz o stronach internetowych. Obowiązuje ta sama zasada. O ile strona internetowa nie jest wystarczająco atrakcyjna, nie dostanie drugiego spojrzenia internauci nie pozostaną na niej ani chwili dłużej. Design i kolory przyczyniają się do tego, jak strona prezentuje się swoim gościom. Kiedyś uważano, że strony internetowe wymagają zastosowania każdego dostępnego bajeru i zajęcia całej jej powierzchni. Było to w początkach sieci, kiedy wszyscy próbowali się wykazać; kiedy uważano, że flashowanie banerów jest drogą do wyjścia.

No cóż, reakcja była przewidywalna  na te kalejdoskopowe "horrory" z wczesnych lat, ale, co zaskakujące, wciąż jest ich kilka - zwykle robione przez "nowicjuszy". Faktem jest, że design przeszedł teraz w drugą stronę. Czyste, profesjonalne i proste strony www są teraz na czasie i zapewniają najlepszy odbiór informacji przez odwieddzających. Np. nie oferujesz zbyt wielu odciągających wzrok elementów  w witrynie, ponieważ chcesz, by odwiedzający przeszedł do przycisku zamówienia, jeśli sprzedajesz lub przycisku subskrypcji, jeśli rekrutujesz do newslettera. Obecne myślenie wymaga profesjonalnej strony internetowej o profesjonalnym wzornictwie. Zbyt łatwe do powiedzenia, o wiele trudniejsze do zrobienia. Większość programów do projektowania ma teraz skomplikowane interfejsy i potrzeba wiele godzin na naukę. Różne portale edukacyjne prowadzą nawet długie kursy na temat korzystania z niektórych dużych programów projektowych, ponieważ są one tak skomplikowane.

Wyjściem z sytuacji jest zakupienie gotowego szablonu w internecie co jednak nie zapewnia indywidualności twojej marki. Warto więc może rozważyć zamówienie projektu strony czy sklepu internetowego aby dostosować go do własnych potrzeb i wyróznić się z tłumu.

Masz pytania?

Pogadajmy

biuro@computart.pl793 031 771
closechevron-downbars