Potrzebujesz własnej domeny - oto dlaczego!

Potrzebujesz własnej domeny - oto dlaczego!

Posiadanie własnej nazwy domeny jest podstawowym warunkiem niezbędnym do utworzenia strony internetowej dla firmy lub bloga. Twoja domena będzie głównym szczegółem, który Twoi odbiorcy będą pamiętać o Tobie.Rejestracja domeny

Ważne jest również wybranie właściwej domeny najwyższego poziomu. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na .pl, .com lub coś innego, takiego jak .art dla swojego kreatywnego bloga, istnieje wiele rozszerzeń do personalizacji.

Wybór nazwy domeny

Wybierając nazwy domen, upewnij się, że jest to bardzo istotne dla Twojej firmy. Nazwy marek lub firm są rozsądnym wyborem.

Jeśli nazwa jest już zajęta, możesz wybrać usługę zamówienia i czekać lub szukać alternatywnych opcji, takich jak inna unikalna domena, inna niż typowa .pl lub .com lub zupełnie inna nazwa, która nadal kojarzy się z tym co robisz. Powinno to być proste i chwytliwe.

Musisz sprawić, aby domena była łatwo zapamiętywalna. Pamiętaj, aby nie używać myślników, cyfr i skróconych słów. Te rzeczy utrudniają zapamiętanie domeny podczas jej wpisywania.

Jeśli Twoja firma jest scentralizowana w jednej lokalizacji, spróbuj podać nazwę miejsca w swojej domenie. Oznaczenia miejscowości takie jak .warszawa.pl lub .wrocław.pl są również idealne, ponieważ nadają nazwę bardziej regionalizowaną.

Jak zarejestrować?

Rejestracja domeny, wybór domenyPo wybraniu nazwy domeny możesz zarejestrować ją w rejestratorze domen i oficjalnie ją ustawić. Wpisz swoją domenę na stronie i sprawdź, czy jest dostępna.
Możesz również zlecić zarejestrowanie domeny wykonawcy aby nie tracić czasu na poszukiwania.

Warto również sprawdzić, czy nazwa Twojej domeny nie narusza własności ustalonej firmy lub marki. W związku z tym dochodzi do wielu spraw sądowych, zwłaszcza gdy zarejestrowana nowa nazwa domeny jest zbyt podobna i może być mylona z już istniejącą firmą.

Utrzymywanie domeny

Domeny mają daty wygaśnięcia, często w zależności od tego, na ile lat zostały zarejestrowane. Tak czy inaczej, gdy zbliża się termin wygaśnięcia, musisz ją odnowić w wymaganym okresie przed datą wygasnięcia. Jeśli tego nie zrobisz twoja domena może zostać przejęta przez firmę handlującą domenami a wtedy odzyskanie jej będzie utudnione ze względu na np. wysoką ceną jaką zarząda od Ciebie ta firma.

Unikaj utraty własności domeny, ponieważ może to oznaczaćduże straty finansowe, i wizerunkowe.

Pamiętaj o tych kwestiach związanych z rejestracją nazw domen, aby wiedzieć, co zrobić, aby uzyskać własną.

Masz pytania?

Pogadajmy

biuro@computart.pl793 031 771
closechevron-downbars