Slow Life a strony internetowe | ComputArt

Slow life to rosnący trend, również w Polsce. Oznacza życie w zwolnionym tempie, uproszczone, z dala od codziennej bieganiny, stresu i niezdrowego odżywiania.

Od jakiegoś czasu upraszczam swoje życie aby nad nim zapanować, a przede wszystkim odpocząć od stresu i zmartwień. Z biegiem lat widzę, że się zmieniam i przez to zmian potrzebuje organizacja mojego życia.

Czyż prostota nie jest piękna?

Uproszczczona rzeczywistość to wspaniała rzecz. Zaczynasz od porządków w szafie, przechodzisz przez zmiany nawyków żywieniowych aż dochodzisz do zaprzestania zabiegania o każdy kontakt i osobę, i uwagę. Nie muszę wszędzie być i odbierać wszystkich telefonów. Nie muszę być tam gdzie się mnie niektórzy spodziewają bo.. mam SWOJE priorytety. To one się zmieniają bo dochodzi do tej grupy np. odpoczynek. Priorytet odpoczynku, rodziny. Priorytet aby zrobić w końcu coś dla siebie albo pójść z dzieciakami do lasu albo z żoną na spacer. Zająć się np. swoim hobby i po prostu odpocząć.

A jak to się ma do pracy i projektowania?

Otóż, prostota to uwiwersalna wartość (i może być piękna), która dotarła parę lat temu do projektowania graficznego i webdesignu. Była to odpowiedź na natłok informacji jaki do nas docierał (i dociera). Uproszczenie stało się wyzwoleniem od przeładowanych form ku prostej, czytelnej formie przekazu stron intenetowych. Dzięki temu możemy skupić się na najważniejszych informacjach zawartych w interesującej nas witrynie.

Jestem zwolennikiem minimalizmu i prostoty. Stąd witryny, które tworzymy są właśnie takie - takie slow life' owe. I to ma sens bo się sprawdza. Klienci odwiedzają witrynę i sobie łatwo radzą z odbiorem przekazu. Tak, to właśnie przekaz jest najistotniejszy w tym procesie. A jeśli dodamy do tego odpowiednią "szatę" to możemy być pewni, że klienci naszej witryny będą mile i bezstresowo spędzać czas na jej czytaniu i dokonywaniu w niej interakcji (np. kupowania).

A co ty o tym sądzisz? Masz podobnie? Napisz w komentarzu.

Przytoczę na koniec jeden z moich ulubionych cytatów:

"Mniej to więcej"

Ludwig Mies van der Rohe

Pozdrawiam!

Adam Sondel

Masz pytania?

Pogadajmy

biuro@computart.pl793 031 771
closechevron-downbars