Logo ComputArt

Nie oceniaj książki po okładce. Czy na pewno?

21 lutego, 2019

Ktoś kiedyś powiedział, że "nie można oceniać książki po okładce", ale domyślam się, że było tak zanim światowa sieć zmieniła sposób, w jaki wszyscy zaczęli wchłaniać informacje.
Faktem jest, że w naszych czasach, nawet w księgarni, książki z nudnymi okładkami nigdy nie zostaną sprzedane. Konkurencja jest tak zacięta, kolory i design okładek książek są tak sprytne, że jeśli okładka nie wyróżnia się z tłumu, książka nie ma szans na zakup.

Teraz możesz pomnożyć ten scenariusz setki tysięcy razy, jeśli mówisz o stronach internetowych. Obowiązuje ta sama zasada. O ile strona internetowa nie jest wystarczająco atrakcyjna, nie dostanie drugiego spojrzenia internauci nie pozostaną na niej ani chwili dłużej. Design i kolory przyczyniają się do tego, jak strona prezentuje się swoim gościom. Kiedyś uważano, że strony internetowe wymagają zastosowania każdego dostępnego bajeru i zajęcia całej jej powierzchni. Było to w początkach sieci, kiedy wszyscy próbowali się wykazać; kiedy uważano, że flashowanie banerów jest drogą do wyjścia.

No cóż, reakcja była przewidywalna  na te kalejdoskopowe "horrory" z wczesnych lat, ale, co zaskakujące, wciąż jest ich kilka - zwykle robione przez "nowicjuszy". Faktem jest, że design przeszedł teraz w drugą stronę. Czyste, profesjonalne i proste strony www są teraz na czasie i zapewniają najlepszy odbiór informacji przez odwieddzających. Np. nie oferujesz zbyt wielu odciągających wzrok elementów  w witrynie, ponieważ chcesz, by odwiedzający przeszedł do przycisku zamówienia, jeśli sprzedajesz lub przycisku subskrypcji, jeśli rekrutujesz do newslettera. Obecne myślenie wymaga profesjonalnej strony internetowej o profesjonalnym wzornictwie. Zbyt łatwe do powiedzenia, o wiele trudniejsze do zrobienia. Większość programów do projektowania ma teraz skomplikowane interfejsy i potrzeba wiele godzin na naukę. Różne portale edukacyjne prowadzą nawet długie kursy na temat korzystania z niektórych dużych programów projektowych, ponieważ są one tak skomplikowane.

Wyjściem z sytuacji jest zakupienie gotowego szablonu w internecie co jednak nie zapewnia indywidualności twojej marki. Warto więc może rozważyć zamówienie projektu strony czy sklepu internetowego aby dostosować go do własnych potrzeb i wyróznić się z tłumu.

Masz pytania?

Pogadajmy

biuro@computart.pl793 031 771
closeplusbars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram